18970049-1-08

Héja a suliban

Étkezés

Örökségünk - Videó

Az "Örökségünk" mozgalom országos klippályázatán több mint száz videó közül a "Legkreatívabb videó" címet nyerte el iskolánk klipje.

Magyar nyelv

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny megyei fordulójára 4 tanuló jutott be: Farkas Fanni, Papp Imola, Schopf Borbála 6.b, Posta Martin 8.b. Közülük Schopf Borbála volt a legeredményesebb, negyedik helyezést ért el.

Bolyai anyanyelvi csapatverseny körzeti fordulóján harmadik lett a 4.b és a 6.b csapata.
A 4. b csapatának tagjai: Kaltenecker Vanda, Klena Lili, Kóródi Lőrinc, Novánszky Petra
A 6. b csapatának tagjai: Farkas Fanni, Patonai Csenge, Schopf Borbála, Thullner Emília

Czuczor Gergely megyei nyelvművelő versenyen Schopf Barnabás (8. b) 5. helyezést ért el, Posta Martin (8.b) 11. helyezett lett.

Magyar irodalom

Haller-iskola által rendezett vers-és prózamondó verseny eredményei a következők:

3. helyGalgóczi Anna 7.a

Móra-iskola által meghirdetett novellaíró pályázaton a következő eredmények születtek:

1. helyTánczos Réka (5.b)

Szövegértési versenyen harmadik lett Miholics Hanna (5.b), negyedik Németh Martina (5.b)

Kulturális Egyesület által szervezett versmondó versenyen második lett Piller Katalin (7.a)

Móra-iskola versmondó versenyén második lett Piller Katalin (7.a)

4. évfolyam: 1. hely

Bolyai matematika csapatverseny körzeti fordulóján hatodik lett a 4. a csapata: Házi Máté, Farkas Márk, Illés Tamás, Szabó Márk.

Varga Tamás Matematikaverseny megyei fordulóján Giczi Alexandra (7.a), 13. lett .

A Bendegúz Akadémiai levelezős verseny országos döntőjén 8. lett Kovács Gábor (6.b).

Történelem

A ’48-as kaszinó történelmi vetélkedőn első helyen végzett a 7.a csapata: Galgóczi Anna, Giczi Alexandra, Trapli Szabolcs, másodikak lettek a 7.b-sek: Gyimóthy Zsófia, Pesthy Sára, Szodfridt Boglárka

Az ’56-os kaszinó történelmi vetélkedőn első helyezést ért el a 8. ab csapata (Kóródi Márton, Németh Sebestyén, Schopf Barnabás), másodikak lettek a 8.b-s lányok (Kránitz Réka, Makay Andrea, Smuk Liliána).

Német nyelv

A Bendegúz Akadémiai levelezős verseny országos döntőjén 11. lett Komló Eszter (5.a).

Timaffy László néprajzverseny megyei döntőjében a következő eredmények születtek:

3-4. osztályosok 6. hely (Kóródi Lőrinc, Lakatos Balázs, Palenik Benedek 4.ab)

5-6. osztályosok 3. hely (Kállai Csenge, Kovács Antónia, Palenik Vendel 5.c)

7-8. osztályosok 5. hely (Galgóczi Anna, Holló Kata, Németh Fanni 7.a)

Informatika

A Haller-iskola által rendezett BIT bajnokságon a következő eredményt érték tanulóink:
Csapatverseny:
5-6. osztályosok
2. hely(Kovács Gábor, Magyar Rebeka, Roth Gábor)

Nagy Karolina8. aarany fokozat

megyei népdaléneklési versenyen minden továbbjutó versenyzőnk arany minősítést kapott.

Szabó Bence3. a
Kállai Csenge5. c
Bodzafa énekegyüttes (Berki Cintia 8.a, Gellér Bianka 8.a Kerecsényi Antónia 8.a, Nagy Karolina 8. a, Piller Katalin 7.a, Grózer Bianka 7.b, Papp Imola 6.b, Schopf Borbála 6.b, Vajtu Annabell 6.a )Sport

Atlétika körzeti verseny eredményei:
II. kcs.: fiú csapat 2. hely (Illés Tamás, Szabó Márk, Házi Máté, Sölétormos Máté, Kocsis Levente, Wurm Krisztián)
4X100 váltó 2.hely (Szabó Márk, Illés Tamás, Házi Máté, Kocsis Levente)
II. kcs. lány 3. hely (Farkas Flóra, Szentmihályi Natália, Varga Lili, Válint Zita, Novánszky Petra, Király Lilla)
III. kcs. lány 2. hely (Fekete Dóra, Fekete Fanni, Paulik Melinda, Bánfalvi Anna, Magyar Rebeka, Drobilits Eszter)
4X100 m váltó 1.hely (Fekete Fanni, Németh Martina, Magyar Rebeka, Thullner Emília)

egyéni 1.hely

Megyei Sakk-diákolimpia, csapatverseny I. hely A csapat tagjai: Kállai Milán, Giczi Alexandra, Módos Bianka, Kobl Zsolt